четверг, 8 марта 2012 г.

Традиційний акупунктурний рецепт

Традиційний рецепт китайскої медицини


 .Лікарі Сходу за багатовікову історію виробили своєрідні принципи рефлекторного лікування, практичне використання яких є доцільним і на сучасному етапі розвитку рефлексотерапії.

Д.М.Табеєвою(1978) на основі положень давньосхідної медицини запропоновані універсальні алгоритми підбору акупунктурных рецептур з виділенням трьох рівнів впливу

среда, 7 марта 2012 г.

Гірудопунктура

Лікування п'явками називається Гірудотерапія. Це один із древніх словянських методів лікування захворювань у людини. П'явки застосовували народні цілителі Київської Русі. Про цілющі властивос ті пиявок знали також у Древньому Єгипті. – гірудотерапія - Лікування п’явками, почала все більше і більше застосовуватися тепер тепер як в нетрадиційній, так і в офіційній медицині.В акупунктурі п’явка використовується як біологічна голка, при цьому лікар-рефлексотерапевт має поставити п’явку точно в акупунктурну точку. Секрет, який виділяє при укусі пявка, містить гірудін. Він викликає досить сильну і тривалу стимуляцію АП точки і, відповідно, більш виражений лікувальний ефект.Це звязано з тим, що гірудін і інші компоненти секрету п’явки мають сильний вплив на всі системи організму і,як натуральна речовина , не викликає побічної дії. Під час сеансу рефоексотерапії ставиться всього кілька п'явок - звичайно 1-2, великої кровотечі лікар не допускає, а ретельне дотримання певних правил проведення лікувального сеансу застерігає від будь яких ускладнень.

Лікування захворювань методом прогрівання АП-точок полинними сигаретами

"Цзю терапія" - теплова дія на точки акупунктури ("цзю", ігніпунктура, моксотерапия, moxibustion) проводиться за допомогою глибокого прогрівання ("припікання"), з використанням "полинних сигар", (з висушеного полину). В своїй практиці я в кожний акупунктурний рецепт для лікування своїх пацієнтів включаю метод прогрівання точок з допомогою китайських полинних сигарет.

Нині акупунктура, як частина традиційної китайської медицини, зберігає своє поширення в Китаї, де переважає думка про її науковість. У західних країнах акупунктура отримала помітне поширення в XX столітті в якості альтернативної медицини.
Методика проведення Цзю.

Приікання краще робити в перші 8 днів нового місяця(новолуніє),
Точку цзу-сань-лі (Е36) припікають на обох ногах, 1 раз в день, всього 2-3 процедури, перерва між ними 3-4 дні. Запалену полинну сигару слід піднести до точки на відстань, щоб відчувалось тепло, прогрівати хвилин 10.