среда, 7 марта 2012 г.

Лікування захворювань методом прогрівання АП-точок полинними сигаретами

"Цзю терапія" - теплова дія на точки акупунктури ("цзю", ігніпунктура, моксотерапия, moxibustion) проводиться за допомогою глибокого прогрівання ("припікання"), з використанням "полинних сигар", (з висушеного полину). В своїй практиці я в кожний акупунктурний рецепт для лікування своїх пацієнтів включаю метод прогрівання точок з допомогою китайських полинних сигарет.

Нині акупунктура, як частина традиційної китайської медицини, зберігає своє поширення в Китаї, де переважає думка про її науковість. У західних країнах акупунктура отримала помітне поширення в XX столітті в якості альтернативної медицини.
Методика проведення Цзю.

Приікання краще робити в перші 8 днів нового місяця(новолуніє),
Точку цзу-сань-лі (Е36) припікають на обох ногах, 1 раз в день, всього 2-3 процедури, перерва між ними 3-4 дні. Запалену полинну сигару слід піднести до точки на відстань, щоб відчувалось тепло, прогрівати хвилин 10.

Припікання, точніше, прогрівання біологічно активних точок, здійснюється шляхом накладення на цю ділянку сухого полину, що горить, приготованого у вигляді полинових конусів або полинових сигарет. В результаті дратуються шкірні рецептори, підвищується температура посилюється кровообіг в області акупунктурной точки, а також збільшується кількість вологи, особливо при опіковому припіканні (з утворенням опікового пухиря). Реакція організму на припікання активних точок аналогічна реакції на акупунктуру але протікає в менш явній формі і за відсутності ушкоджень цілісності тканин. Тому такий метод лікування показаний ослабленим хворим, а також за наявності протипоказань до акупунктури.
Полиновий конус, використовуваний при припіканні, готують із спресованого у вигляді конуса сухого полину. Розмір конусів може бути від горошини і більше. Для приготування полинових сигарет рослину завертають в тонкий папір завдовжки 20 см і шириною 4 см; краї паперу склеюють яєчним білком.
Цей вид припікання здійснюється трьома способами. Так, виділяється теплове припікання, при якому тліючий кінець сигарети наближають до поверхні шкіри в області точки до появи відчуття тепла. Тривалість процедури - 15-20 хв. У місці прогрівання з'являється інтенсивне почервоніння і відчуття внутрішнього тепла. Цей спосіб викликає заспокійливий, розслабляючий ефект. При "клюючому" способі припікання тліючий кінець сигарети періодично наближають і видаляють від потрібного місця викликаючи появу і зникнення почуття паління. Тривалість дії 2-3 хв. Результатом дії є тонізуючий ефект. При "прасуючому" припіканні сигарету встановлюють так, щоб хворий відчував приємне тепло потім водять по шкірі впродовж 15 хв. Досягається прогрівання ширшої області, при цьому утворюються почервоніння середньої інтенсивності. Застосовується цей метод для гармонізації організму.
Припікання застосовується як самостійний метод лікування, а також у поєднанні з акупунктурою. Наприклад, якщо активна точка занадто хворобливо реагує на акупунктуру, її рекомендується заздалегідь прогріти полиновою сигаретою. Акупунктурнa дія голки може бути посилена, якщо на її ручку надіти полиновий конус і підпалити його.

Комментариев нет:

Отправить комментарий